МРТ з контрастуванням у м. Харків

МРТ з контрастуванням у м. Харків

Як правило, метод магнітно-резонансної томографії є досить інформативним. Проте іноді пацієнту призначають МРТ із контрастним підсиленням. Це розгорнуте дослідження, що дозволяє оцінити структуру тканин і клітин організму.
Цей метод діагностики найчастіше призначають онкологічним пацієнтам для детального вивчення пухлини та ступеня її поширення. В онкології МРТ із контрастуванням значно підвищує інформативність процедури. Контрастна речовина, введена у вену під час МРТ, дозволяє виявити пухлину на самому початковому етапі її розвитку, чітко визначити межі злоякісної пухлини, її структуру та консистенцію.

У нашому МРТ-центрі на Державінській, 38, для розгорнутого МРТ із контрастом пацієнту внутрішньовенно вводять один із препаратів на основі металу гадолінію.
Контрастну речовину вводять внутрішньовенно за допомогою шприца, ретельно розраховуючи дозу та швидкість введення препарату. Подача контрастного препарату синхронізується з процесом виконання МРТ-сканування.

Показання:

  • Період реабілітації після видалення гриж міжхребцевих дисків для диференційної діагностики рубцевої тканини від рецидиву захворювання.
  • Підозра на доброякісне утворення в гіпофізі, коли під час звичайної магнітно-резонансної діагностики пухлина не виявляється.
  • За допомогою МРТ із контрастом можна визначити ступінь активності розсіяного склерозу, а також оцінити ефективність проведеної терапії.
  • При злоякісних і доброякісних новоутвореннях у головному і спинному мозку. Іноді нативне МРТ не дає достатньо інформації про межі та консистенцію новоутворення. Через це лікар не може поставити діагноз і призначити правильне лікування. У такому випадку призначають МРТ із контрастом. Завдяки розгорнутому та детальному дослідженню лікар може визначити розміри новоутворення, місце його локалізації, межі пухлини та її консистенцію.
  • МРТ із застосуванням контрастної речовини дозволяє оцінити стан структур головного і спинного мозку після перенесених оперативних втручань. Під час дослідження лікар визначає, чи є рецидив захворювання у даного пацієнта.
  • Для виявлення метастазів у спинному і головному мозку. Через невеликі розміри метастазів лікар може мати труднощі з їхнім виявленням, а метод МРТ із введенням контрастної речовини дозволяє виявити метастази на ранньому етапі їхнього формування.

Протипоказання:

  • Вагітність на будь-якому терміні;
  • Грудне вигодовування.

Пацієнти, які мають алергічну схильність до лікарських препаратів, часто хвилюються щодо можливих ускладнень після введення контрастної речовини. Завдяки тому, що в препаратах, які використовуються для контрастування, не міститься йоду, алергічні реакції практично не спостерігаються. Препарати для МРТ із контрастом нетоксичні, тому добре переносяться пацієнтами, навіть алергіками, і не викликають побічних ефектів після введення в організм.